Úspěch v soutěži Oxford Illustrator

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se na Základní škole K. Pokorného v Ostravě - Porubě uskutečnila již tradiční soutěž Oxford Illustrator, která spojuje čtení anglického textu s tvorbou vhodné ilustrace.

OZOBOTI - 2.A

OBĚDY PRO 8. ROČNÍK ZRUŠENY DO KONCE ŘÍJNA

Žáci stravující se ve školní jídelně mají do 29. 10. 2021 obědy zrušeny, z důvodů nařízené karantény. Výjimka platí pro očkované žáky, kteří si oběd vyzvednout mohou, pouze s respirátorem v době 11. 40 – 13. 00 hodin.

Klub Předškoláček - 1. setkání

KOSTKY JSOU VRŽENY - Výlet 6.A v DOV

Ve čtvrtek 14. 10. 2021 jsme navštívili vzdělávací akci s názvem „Kostky jsou vrženy.“ Tato výuková lekce probíhala ve světě techniky v DOV v odborné učebně a trvala 90 minut. Žáci byli rozděleni do skupin po čtyřech a plnili jednotlivé úkoly hravou formou pod vedením lektorky, se kterou své výsledky rozebírali a vyhodnocovali. Zkusili si různé pokusy s kostkami nebo mincemi, seznámili se s pojmy jev náhodný, možný a nemožný, pravděpodobnost, Gaussova křivka atd. Po skončení programu si žáci mohli projít expozice ve velkém i malém světě techniky. Dopoledne se nám všem moc líbilo, užili jsme si ho a těšíme se na další případné akce v DOV.

Distanční výuka žáků - obědy ve školní jídelně

Žáci, kteří se stravují ve školní jídelně a jsou doma na distanční výuce, neztrácejí nárok na dotovaný oběd. Obědy žáku jsou přihlášeny, zrušit si jej můžete telefonicky, emailem, sms zprávou. Všechny kontakty naleznete na webových stránkách – sekce školní jídelna. Oběd si mohou vyzvednout do vlastního jídlonosiče, který odpovídá požadavkům KHS, a to v době 11.40 – 13.00 hodin přes venek do školní kuchyně. Žáci a zákonní zástupci, kteří vyzvednou oběd musí mít respirátor a bez příznaků onemocnění na COVID. Děkuji za pochopení, vedoucí školní jídelny

VŘ - učitel 1.stupně ZŠ

Nabízíme plný úvazek, přátelský kolektiv, možnost práce s novými technologiemi i pozitivní přístup k novým a tvůrčím nápadům.

PODZIMNÍ PRÁZDNINY - ŠKOLNÍ JÍDELNA

27. 10. 2021 – podzimní prázdniny 28. 10. 2021 – státní svátek 29. 10. 2021 – podzimní prázdniny V tyto dny mají žáci, kteří se stravují ve školní jídelně obědy automaticky odhlášeny.

ZAHAJUJEME PŘEDŠKOLÁČKA - 19.10.

Dne 19.10.2021 zahajujeme pro předškolní děti pravidelné setkávání. Prosíme, informujte všechny děti, které se chystají do školy. Těšíme se na vás!

Divadelní představení pro 7., 8. a 9. ročník

Ve čtvrtek 7. října jsme zhlédli divadelní představení Tajný deník Adriana Molea v Divadle loutek.

Předání cen společnosti NAREX

Naše škola se díky aktivitě paní asistentky Soni Ďorď přihlásila do soutěže společnosti NAREX. Veřejnost hlasovala pro tři školy, které obdržely balíčky od NAREXu pro své žáčky. Naše škola se umístila na třetím místě a obdržela krásné ceny, které děti využijí nejen v první třídě, ale i ve vyšších ročnících. Děkujeme společnosti NAREX za ceny!

Finále krajské soutěže Bádám, bádáš, bádáme

Naše škola je organizátorem soutěže "Bádám, bádáš, bádáme", která je financována z talentmanagementu Statutárního města Ostrava.